Vrije sector huur biedt goede mogelijkheid voor doorstroming op de woningmarkt
2 juni 2008 - Ymere heeft een woonwensonderzoek uitgevoerd onder ruim 4.500 woningzoekenden in de vrije huursector in de regio Amsterdam. De uitkomsten van het onderzoek worden gebruikt om het toekomstige woningaanbod beter aan te laten sluiten op de wensen van de woningzoekenden.
Een opvallende uitkomst van het onderzoek is dat meer dan de helft (64 procent) van de huidige bewoners van een sociale huurwoning met een boven modaal inkomen binnen 2 jaar wil verhuizen naar een appartement met een huurprijs tussen de 615 en de 950 euro per maand. Deze verrassende uitkomst betekent dat het aanbieden van vrije sector huurwoningen de doorstroming stimuleert.

De woningzoekenden hebben een voorkeur voor een appartement met drie kamers en een woonoppervlakte van 75 tot 100 vierkante meter. Het grootste deel van de woningzoekenden is op zoek naar een appartement met het liefst een balkon of een dakterras. Ook wil ruim 52 procent graag een woning in de omgeving van het openbaar vervoer en/of dicht bij de binnenstad (49 procent). Het grootste deel van de woningzoekenden bevindt zich in de leeftijdscategorie 25 t/m 44 jaar. Ook opmerkelijk is dat ruim 47 procent van de woningzoekenden uit kleine huishoudens zonder kinderen bestaat.

De resultaten van het woonwensonderzoek bevestigen de strategie van Ymere om ook huurwoningen voor het middensegment aan te bieden. Deze woningen sluiten goed aan op de behoeften, maar ook op het inkomen van de woningzoekenden. Bijkomend voordeel is dat de doorstroming vanuit de sociale huursector wordt bevorderd met de realisatie van vrije sector huurwoningen. En, daarnaast is het een speerpunt van de gemeente Amsterdam om ook het middensegment goede en betaalbare huisvesting te bieden. Ymere betrekt de uitkomsten van het onderzoek bij haar toekomstige projecten. Naast het leveren van een goede prijs/kwaliteit stimuleert zij de doorstroming. De portefeuille vrije sector huurwoningen bedraagt nu 1.500 woningen. De komende twee jaar verwacht Ymere hier 700 woningen aan toe voegen.

(Bron: www.ymere.nl)

PDF   Afdrukken   E-mailadres