Nieuwsbericht

Welkom

Terugblik op netwerkbijeenkomst: Ongelijk investeren voor gelijke kansen

Leestijd: 1 min

In haar streven naar kansengelijkheid en een ongedeelde stad zet de gemeente Amsterdam al enige tijd in op het beleidsprincipe ‘ongelijk investeren voor gelijke kansen’. Tijdens een inspirerende netwerkbijeenkomst bij Ymere spraken professionals van corporaties over de bijdrage die zij hieraan (kunnen) leveren.

‘Ongelijk investeren in gelijke kansen’ betekent concreet: meer mensen, meer geld en meer aandacht naar de buurten/stadsdelen waar investeren het hardst nodig is. Binnen de gemeente is Duco Stuurman (Sociaal domein) de grootste aanjager van dit principe. Hij vertelde tijdens de bijeenkomst hoe de gemeente daar in de praktijk handen en voeten aan probeert te geven.

De rest van de bijeenkomst ging over de bijdrage van corporaties. Steven Kromhout (AFWC) presenteerde cijfers over de spreiding van investeringen door woningcorporaties over de stadsdelen. Ronald van Dijk (Rochdale) vertelde hoe het nieuwe Buurtcentrum Deyssel als investering bijdraagt aan een sterkere buurt. En Marjolein Cazemier (Ymere) liet aan de hand van concrete voorbeelden zien hoe Ymere inzet op gemeenschapsversterking in Amsterdam.

De presentaties leverden interessante gesprekken op over de opgaven en uitdagingen, de benodigde samenwerking en de aanpak van ongelijk investeren in gelijke kansen voor de inwoners van Amsterdam.

Foto: Patrick Coerse